+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Kredyty w obcej walucie

pozarnica
    pozarnica jest nieaktywny
    Member Awatar pozarnica
    Mieszka w
    Łódź

Kredyty w obcej walucie

Co myślicie o kredytach zaciąganych w walucie innej niż złoty? Dużo ludzi pobiera kredyty w innych walutach i wychodzą na ty różnie - jedni zyskują inni tracą bardzo wiele.
    Całkiem świeża jest historia kredytów we frankach szwajcarskich kiedy to ludzie, pobierający kredyt w tej walucie (zaznaczam, że robili to z pełną świadomością niestabilności waluty) byli wielce zdziwieni, że franki podrożały i zaczęli domagać się zwrotu część pieniędzy za spłacanie kredytu. To tak jakby ktoś kto wziął kredyt w złotówkach postanowił go nie spłacać bo mu się złotówki z wyglądu przestały podobać - paranoja. .
    W takim razie brać kredyty w Naszej czy w obcej walucie?
    Ja osobiście nastawiam się sceptycznie do euro, franków czy funtów..

helenka
    helenka jest nieaktywny
    Junior Member
    Jeżeli w przeważającej części ludziom się to płaca to ja myślę, że warto. Teraz ważne, że inwestycje przynoszą korzyści - nie ważne jakim kosztem.

H3nryK
    H3nryK jest nieaktywny
    Junior Member Awatar H3nryK
    Mieszka w
    Poznań
    Ja także uważam, że warto, mimo że niewątpliwie wiąże się to z wielkimi kosztami. Sam miałem okazję zaciągać kredyt w nieszczęsnych franka. Zdążyłem go spłacić zanim franki podrożały i wyszedłem na tym zdecydowanie na plus.

Juzwik
    Juzwik jest nieaktywny
    Junior Member Awatar Juzwik
    W obcej walucie warto zaciągać kredyty, pod warunkiem, że się trochę znasz na finansach, bo nie warto do końca ufać przedstawicielom bankowym. Jest to tak, zę oni oferują to co jest korzystne dla nich,a nie koniecznie dla nas.

ratomat
    ratomat jest nieaktywny
    Junior Member
    Witam,
    chcieliśmy zaprezentować Państwu serwis Ratomat, gdzie można zakupić CHF lub EUR na spłatę rat kredytów walutowych. Kursy walut są dużo niższe niż te oferowane przez banki.

Ratomat to łatwy i wygodny sposób spłaty rat - wystarczy, że w wyznaczonym terminie prześlesz PLN, a resztę zrobimy za Ciebie - wymienimy walutę i w odpowiednim czasie prześlemy na wskazany rachunek.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług

Zespół Ratoamt.pl

Krisza
    Krisza jest nieaktywny
    Junior Member
    Witam, ja korzystałam z kredytu w walucie obcej za pośrednictwem ABREWO to jest chyba nowa firma na rynku finansowym, ale ja z ich obsługi nie narzekam, właściwie zaryzykowałam bo nikt ze znajomych nie słyszał o niej, a teraz koleżanka wzięła za ich pośrednictwem pożyczkę.

Michałowek
    Michałowek jest nieaktywny
    Junior Member
    nie rozumiem podejścia ludzi do tematu, dlaczego będąc w Polsce zastawiacie się nad wzięciem kredytu w walucie obcej???? Przecież to jest wielka loteria, wieczna niewiadoma, co się dzieje teraz z ludźmi którzy pobrali kredyty we frankach ??? Ludzie zastanówcie się co chcecie zrobić

chwilowkakredyty
    chwilowkakredyty jest nieaktywny
    Junior Member
    moim zdaniem kredyty w obcej walucie zaqwsze niesie za sobą większe ryzyko niż kredyt w pln, pozatym powinniśmy wspierac nasza gospodarke i wybierac polskie produkty jak na Chwilówka Kredyty tanio i bez BIK tutaj mamy kredyty od chwilowki po hipoteki w polskiej walucie polskich parabankow

Suzanna
    Suzanna jest nieaktywny
    Junior Member
    A co myślicie na temat zaciągania kredytów w CHF? moja ciotka ostatnio tak radziła mi żeby właśnie w tej walucie zaciągac kredyt tylko nie w pln. Co więc robić ? Znacie sie na tym?

Wanda89
    Wanda89 jest nieaktywny
    Junior Member
    Kredyt w obcej walucie polecam w BZ WBK - niektórzy twierdzą, że to mało znany bank, ale ma bardzo ciekawe oferty warto sprawdzić

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni