+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Nadmiar gotówki w przypadku różnic kursowych

maniak
    Gość

Nadmiar gotówki w przypadku różnic kursowych

Nadmiar gotówki jaki zostanie w przypadku różnic kursowych wypłacony przeznaczany jest na wcześniejszą częsciową spłatę kredytu. Czyli de facto pomniejszana jest wartość kredytu do spłaty. To tak jakby nagle wygrała Pani na loterii 40 000 PLN i zdecydowała, że spłaci sobie część kredytu. Wtedy wartość kredytu zostałaby pomniejszona o 40 TPLN, liczac od ostaniej raty. Mając rate w wysokość 2 TPLN, kredyt zmniejszyłby się o 20 ostatnich rat. Prosze mi wierzyć, że te zapisy w umowie nie są w żadnym wypadku wymierzone w Klientów i gwarantuja opłacalność dla Klienta. W razie pytań proszę pytać , lub co byłoby najlepszym rozwiązaniem zasięgnąć opinii swojego doradcy w DB, który na pewno lepiej zna sprawę ponieważ widzi przed sobą ową umowę kredytowa Pozdrawiam,

Doradac DB
    Gość
    Proszę podejść wyrozumiale do Doradcy, ponieważ ten zapis został wprowadzony kilka dni temu i umowy podpisywane w ciągu najbliższych dni będą pierwszymi z nowym zapisem. Doradca w momencie rozmowy z Państwem mógł nawet nie wiedzieć o takiej formie, ponieważ nie została ona jeszcze ogłoszona. Podczas spotkania, mając umowe przed sobą doradca na pewno rozwieje wątpliwość i wytłumaczy sposób wypłaty kredytu i reszty zapisów w umowie, która jak w każdym innym Banku przy decyzji o kredycie trzeba przeczytać bardzo dokładnie P.S Po spotkaniu z doradcą proszę zamieścić w tym wątku informacje rozjaśniającą sytuację ponieważ sam tytuł i zawarte informację mogą niepotrzebnie zniechęcić potencjalnych klientów DB a szczerze mówiąć nie ma czym bo, DB jest bankiem grającym bardzo fair i dbającym o swoich Klientów Proszę mi wierzyć, że będzie Pani zadowolona ze swojego kredytu w DB

maniak
    Gość
    Oczywiście, jeżeli doradca ostatecznie potwierdzie zasady, o których Pan pisze - zamieszczę sprostowanie. Jednakże po wczorajszym mailu od Pana skontaktowałam się z osobą z DB, która prowadzi nasz kredyt. Pani była bardzo zdziwiona i zapewniła, że takie zasady nie istnieją, choć oczywiście obiecała jeszcze raz to sprawdzić. Tak jak wspomniałam po pozytywnej decyzji kredytowej, poprosilismy o przesłanie wzoru umowy, który będziemy podpisywać i w paragrafie 6 dot. ryzyka kursowego jest adnotacja, że "... w przypadku niekorzystnej zmiany kursu waluty, w jakiej został udzielony kredyt, zarówno kwota w złotych stanowiąca równowartość kwoty kredytu w walucie... ulegnie zwiększeniu." A jednocześnie mamy warunek do umowy, że faktycznie wypłacona kwota kredytu w PLN nie będzie większa niż 400 tys. PLN. Druga sprawa, że o zasadach, o których Pan mówi nie powinnam dowiadywać się z internetu tylko bezpośrednio od doradcy. Uważam, że zaraz jak zostały wprowadzone nowe warunki doradca powinien nas o tym poinformować i je jasno i rzetelnie przedstawić.

Nie jesteśmy pieniaczami i zależy nam na wzięciu kredytu, z dugiej strony nie możemy się zgodzić na takie warunki, o których mówi nasz doradca. Niemniej bardzo dziękuję Panu za pomoc. Myślę, że gdyby nie Pańskie sugestie na pewno już byśmy zrezygnowali z kredytu w Deutsche - teraz jeszcze sprawę wyjaśniamy. Seredcznie pozdrawiam, Agnieszka

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów