+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jak wybrać lokatę odpowiednią dla naszych potrzeb

BożenaK
    BożenaK jest nieaktywny
    Member

Jak wybrać lokatę odpowiednią dla naszych potrzeb

Każdy z banków obecnie posiada bardzo interesujące oferty lokat. Jednak nie ma takich ofert, które byłyby najlepsze dla każdego.
    Jak zatem wybrać lokatę w pełni dopasowana i odpowiadającą na nasze problemy?

Jerzyk
    Jerzyk jest nieaktywny
    Junior Member
    Przede wszystkim przemyśl jaką kwotę możesz przeznaczyć na lokatę i na ile możesz ją "zamrozić". Niektóre banki mają tak że mają pewien próg odnośnie kwoty minimalnej wpłaty lub maksymalnej. Warto wtedy zobaczyć czy jednak np. możesz włożyć więcej jeśli warunki faktycznie były by korzystniejsze.

Lisek
    Lisek jest nieaktywny
    Junior Member
    Przede wszystkim postaraj się wyliczyć samemu zysk bo banki podają oprocentowanie w skali roku. Poszukaj kilku ofert i policz sobie i porównaj.

Nastka
    Nastka jest nieaktywny
    Junior Member
    Jeśli ta lokata nie ma stanowić jakiegoś pewnego zysku to możesz zaryzykować takie lokaty które mogą przynieść duży zyska ale niestety można też na nich nic nie zarobić a nawet stracić. a jeśli zależy ci na pewnym zysku to musisz wybrać zwykłą lokatę lub polisolokatę.

Zuzka26
    Zuzka26 jest nieaktywny
    Junior Member
    Nie ma jakiś chyba złotych porad odnośnie wyboru najlepszej lokaty. Sama musisz się udać do banku lub przepatrzyć oferty i sprzwdzić jakie mają warunki. Wszystko zależy od tego jaką kwotę chcesz zamrozić oraz na jaki czas.

Tysiak
    Tysiak jest nieaktywny
    Junior Member
    Wydaje mi się że odpowiednią będzie tak która ma najwyższe oprocentowanie. Co by jak najwięcej kasy się namnożyło

1miliarder
    1miliarder jest nieaktywny
    Junior Member
    wiesz jak dla mnie najwyższe lokaty mają skoki, a głównie skok Wołomin bo nawet 6,90% w skali roku to jest lokata roczna, już sam tam lokuję pieniądze od jakiegoś czasu i jestem zadowolony, najpierw wziąłem sobie lokatę na 3 mies. potem na 6 mies a potem na rok, pomyślisz czemu takie rozbieżności. Bo wiesz tez sam się dowiedziałem od znajomego o tym Skoku Wołomin i po prostu chciałem sprawdzić, a że byłem zadowolony ostatnie moje oszczędności tj. 9 tys włożyłem na lokatę roczną

Ryszard
    Ryszard jest nieaktywny
    Junior Member
    Pamietaj o tym, ze jak wyjmiesz pieniadze z lokaty, to z reguly tracisz odsetki, albo przynajmniej ich spora czesc. Wiec warto jakos mniej wiecej rozplanowac na ile maxymalnie mozesz zalozyc lokate, aby jej potem nie ruszac.

+ Odpowiedz w tym wątku