+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Bank a budowa domu

Max
    Max jest nieaktywny
    Junior Member

Bank a budowa domu

Witam. Mój brat ma zamiar rozpocząć budowę domu w związku z czym będzie się starał o kredyt na budowę.
    Moje pytanie jest następujące. Jaka jest granica ingerencji banku w budowę? bo słyszałem, że bank może ingerować.

Beata31
    Beata31 jest nieaktywny
    Junior Member Awatar Beata31
    W przypadku ingerencji w budowę to nie jest tak że bank powie Ci że masz sobie wybudować dwa pokoje mniej i mniejszą łazienkę. To nie ma nic wspólnego więc dom budujesz jaki chcesz.

wojteczek
    wojteczek jest nieaktywny
    Junior Member
    Chodzi tutaj o to, że bank może wymagać jakiś potwierdzeń, że ta budowa faktycznie się odbywa i postępuje. Żeby była pewność że ciągle kończone są jedne etapy budowy i zaczynane drugie.

Nastka
    Nastka jest nieaktywny
    Junior Member
    Szczerze? jak dla mnie żadna. Jeśli bierzesz kredyt na dom i budujesz go faktycznie to bankowi nic do tego. Wydaje mi się że bank ingeruje tylko w takich wypadkach gdy bierzesz kredyt na budowę domu, a za te pieniądze robisz coś innego.

Bessuchim
    Bessuchim jest nieaktywny
    Junior Member
    Dom budujesz tak jak chcesz i bank nie ma nic do tego. Ingerencja może polegać na tym, że bank będzie sprawdzał jak ta budowa idzie oraz na co są wydawane pieniądze. Powinno się to nazywać nie ingerencja, a kontrola

Artand
    Artand jest nieaktywny
    Junior Member
    Tak jak napisano wyżej ingerencja banku polega na sprawdzeniu czy wszystko idzie tak jak powinno Dom możesz sobie projektować według własnych upodobań i zachcianek Swoich, a nie pracownika banku!

Anna32
    Anna32 jest nieaktywny
    Member
    Dokladnie, tak jak pisza poprzednicy - jesli bierzesz kredyt na budowe domu, to bank moze (ale nie musi) sprawdzac jak idzie budowa. Ale nie ma nic do tego, jaki dom stawiasz i jak go budujesz.

Tedy
    Tedy jest nieaktywny
    Junior Member
    bank nie ma nic wspolnego z budowa domu. Jedyne co moze robic to przeprowadzac kontrole, czy faktycznie kase wydajesz na budowe domu, czy przewalasz ja na cos:>

Franko
    Franko jest nieaktywny
    Junior Member
    Dokladnie - moze przeprowadzac tylko takie kontrole. W sumie to wystarczy ksiega budowy domu, czy jak to sie fachowo zwie, wypelniana i rzetelnie prowadzona, i bank jest spokojny - i Ty zreszta takze

Dżoanna
    Dżoanna jest nieaktywny
    Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez Max Zobacz posta
    Witam. Mój brat ma zamiar rozpocząć budowę domu w związku z czym będzie się starał o kredyt na budowę.
    Moje pytanie jest następujące. Jaka jest granica ingerencji banku w budowę? bo słyszałem, że bank może ingerować.
    Bank nie ma takiej możliwości, jedyne ograniczenia to mogą być związane z wysokością udzielonej Ci kwoty kredytu i to wszystko.

+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów