+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jak zrzec się długu?

H3nryK
    H3nryK jest nieaktywny
    Junior Member Awatar H3nryK
    Mieszka w
    Poznań

Jak zrzec się długu?

Cześć,

Tak się składa że zarówno ja jak i mój ojciec mamy swoje lata, powoli widać że jego życie dobiega końca, niestety prócz opłat pogrzebowych niesie to za sobą większe problemy, mianowicie...
    mój tata jest zadłużony na kwotę około 130.000 złotych. Komornik regularnie odciągał mu połowę pensji, a teraz połowę renty. Niestety wiadomo jest już że dług nie zostanie spłacony i przejdzie na mnie.
    Mogę jakoś tego uniknąć? Nie znam się na prawie, nie wiem do kogo mam się zgłosić.

Z góry dziękuję za pomoc.

pozarnica
    pozarnica jest nieaktywny
    Member Awatar pozarnica
    Mieszka w
    Łódź
    Z tego co wiem, można u notariusza spisać akt, który poświadcza zrzeknięcie się spadku. Dotyczy to jednak nie tylko długów. Można rzec się jednocześnie i długów i wszelkich korzyści. (Przypominam, że jedno nie wyklucza drugiego). Tak więc jeżeli ktoś chce zrzec się zadłużenia to zrzeka się równocześnie wszelkich form spodku przynoszącego niewątpliwe korzyści.

Manioska
    Manioska jest nieaktywny
    Junior Member
    Cytat Zamieszczone przez pozarnica Zobacz posta
    Z tego co wiem, można u notariusza spisać akt, który poświadcza zrzeknięcie się spadku. Dotyczy to jednak nie tylko długów. Można rzec się jednocześnie i długów i wszelkich korzyści. (Przypominam, że jedno nie wyklucza drugiego). Tak więc jeżeli ktoś chce zrzec się zadłużenia to zrzeka się równocześnie wszelkich form spodku przynoszącego niewątpliwe korzyści.
    Dokładnie - zrzec można się całego spadku i to w określonym terminie od śmierci osoby, która nam taki spadek zostawiła.

+ Odpowiedz w tym wątku